Wyszukiwarka:

Szukaj

Anuluj

Polski Uniwersytet Wirtualny

Platforma
zdalnego nauczania

Wirtualny
pokój studenta

Kognitywistyka

Zapisz się

490,00zł/miesiąc

Kierunek studiów:

Rodzaj studiów:

Forma studiów:

Uczelnia realizująca studia:

Uzyskiwany tytuł:

Okres nauki:

Forma zajęć:

Opis studiów: 

Kognitywistyka to multidyscyplinarna dziedzina, która łączy w sobie perspektywy filozoficzne, psychologiczne, neurobiologiczne, informatyczne, językoznawcze itd. W konsekwencji kognitywistyka prowadzi do interdyscyplinarnych badań nad naturą umysłu i poznania, przyczyniając się do rozwijania nowych teorii, metod i aplikacji związanych z ludzką inteligencją i zachowaniem.

Studia on-line na kierunku kognitywistyka w PUW stanowią znakomity wybór dla tych, którzy pragną rozwijać się w dynamicznym, interdyscyplinarnym środowisku, zapewniającym nie tylko solidne fundamenty teoretyczne, ale także praktyczne umiejętności kluczowe na dzisiejszym rynku pracy.

  • Program kształcenia został przygotowany w oparciu o dialog z partnerami z różnych branż, co gwarantuje, że zdobywane umiejętności dokładnie odpowiadają na potrzeby pracodawcy.
  • Elastyczność programu zapewnia indywidualne dopasowanie kierunku kształcenia do własnych predyspozycji i potrzeb, co sprawia, że każdy student może rozwijać się w dziedzinie, która najbardziej go interesuje.
  • Jedną z istotnych zalet studiów kognitywistycznych w AHE jest możliwość podjęcia praktyk zawodowych w firmach z sektora badawczo-rozwojowego oraz sektora IT. Taka praktyka pozwoli na zdobycie kluczowego doświadczenia w odniesieniu do prowadzonych badań, stosowania nowoczesnych zaawansowanych technologii oraz pracy w interdyscyplinarnych, profesjonalnych zespołach badawczych.

Dzięki temu absolwenci studiów on-line II stopnia na kierunku kognitywistyka w PUW wyróżniają się nie tylko gruntowną wiedzą teoretyczną, ale również doświadczeniem praktycznym, co sprawia, że są bardzo atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

Specjalności

Ścieżka lingwistyczno-obliczeniowa

Skupiona na badaniach nad językiem w kontekście sztucznej inteligencji, co umożliwia studentom zdobycie zarówno wiedzy teoretycznej z zakresu językoznawstwa kognitywnego, jak i praktycznych umiejętności projektowania interfejsów oraz tworzenia modeli do przetwarzania języka naturalnego.

Ścieżka lingwistyczno-kulturowa

Koncentruje się na wpływie elementów kulturowych na procesy poznawcze, co prowadzi do zgłębiania tajemnic ludzkiej percepcji i komunikacji w różnych kontekstach społeczno-kulturowych.

Kadra: 

dr Rafał Tryścień - dziekan kierunku kognitywistyka

Opłaty: 

 

Czesne miesięczne:490 zł
Czesne miesięczne od II roku studiów:710 zł
Opłata rekrutacyjna:85 zł
Wydanie legitymacji elektronicznej:22 zł

 

FAQ